مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی از برگزاری بیش از 13 هزار و 984 نفر-ساعت آموزش های مهارتی  ویژه مبارزه با مواد مخدر در سه ماهه اول سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه خراسان جنوبی، خوش آیند، مدیر کل این اداره کل با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای مسیری مطمئن برای توانمندسازی افراد آسیب دیده اجتماعی  است افزود: آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، کودک آزاری، همسر آزاری از مهمترین دغدغه های  کشور است که معضل اعتیاد ریشه بسیاری از این آسیب ها به شمار می آید که باید برای مقابله با آن کار جهادی انجام داد.

وی ادامه داد: در همین راستا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی در سه ماهه اول سالجاری 13هزار و 984 نفر- ساعت را در قالب 140 نفر- دوره آموزش های مهارتی را در این بخش اجرا کرد. وی افزود: آموزش های مهارتی  در 5 رشته برگزار شده که  محل برگزاری دوره ها در  زندان شهرستان بیرجند و نیز در مراکز آموزشی سطح استان بوده است و همچنین برگزاریسمینار های آموزشی یک روزهباحضور مربیان توانمند از جمله این موارد است.

خوش آیند رشته های برگزار شده در این بخش را پیرایشگر مردانه، تعمیر سیستم سوخت رسانی دیزلی خودرو، تعمیر لوازم برقی و کارگر عمومی جوشکاری برشمرد.

خوش آیند اظهار داشت: آموزش مهارت یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد معتادان بهبودیافته است چرا که با کسب مهارت، فرد پس از رهایی از بند اعتیاد و بازگشت به جامعه به دلیل داشتن شغل به جامعه برمیگردد و  زندگی سالمی در پیش خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: مهارت‌آموزی در راستای ایجاد اشتغال و جلوگیری از گرایش دوباره معتادان بهبودیافته باید در اولویت مراکز ترک اعتیاد باشد و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در این حوزه اهتمام ویژه ای دارد.