نمایشگاه «مهارت و اشتغال» همزمان با هفته ملی مهارت با هدف نمایش دستاوردهای مهارت‌آموزان فنی ‌و حرفه‌ای خواهران در بیرجند گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: این نمایشگاه با هدف نمایش دستاوردهای مهارت آموزان این مرکز همزمان با هفته ملی مهارت گشایش یافته است.

حسین خوش آیند با اشاره به اینکه نمایشگاه مهارت و اشتغال از 30 تیر لغایت 6 مرداد در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند دائر است، افزود: علاقمندان می توانند از ساعت 8 صبح لغایت 17 از این نمایشگاه دیدن کنند.

وی گفت: بازدید همگانی از مراکز فنی‌ و حرفه‌ای، برگزاری دوره ها به صورت فشرده برای بازدید کنندگان از جمله دوره های نقاشی روی شیشه و حکاکی روی چرم و بازدید مسئولان از مرکز از دیگر برنامه های این مرکز در هفته ملی مهارت است.

خوش آیند ادامه داد: اجرای دوره های آموزشی کارآفرینی و ایجاد فرهنگ مهارت آموزی، اجرای دوره های سفارش محوربرای سایر دستگاه های دولتی، تعامل با اتحادیه و اصناف جهت برگزاری دوره های صنف و صنایع، برگزاری دوره های آموزشی جوار دانشگاه از جمله برنامه های این مرکز تا پایان سال جاری است.

وی به افزایش 16 حرفه جدید تا پایان امسال در مرکز فنی و حرفه ای خواهران بیرجند هم اشاره کرد و گفت: ساخت جاکلیدی چرم با دست، شبیه سازی محیط های صنعتی با نرم افزار factory 1/0 ، معرق دو رو، مربی نقاشی کودک، چاپ و نقاشی با استنسیل، ساخت زیور آلات با خمیر ایتالیایی، دوزنده زیورآلات چرمی و... از جمله این دوره ها است.