مدیر کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: با دریافت 189 میلیارد تومان اعتبار از سازمان ایمیدرو کارگاه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در شهرستان فردوس ایجاد می شود.

 به گزارش روابط عمومی ، حسین خوشایند شامگاه 30 تیر در آستانه هفته ملی مهارت در کارگروه تخصصی اشتغال و جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی از وجود تعداد ۱۶۲ آموزشگاه فعال غیردولتی در سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد حرفه های آموزش داده شده در این خصوص نیز،۲۸۰رشته بوده است.

 وی عنوان کرد: طرح پژوهشی سند مهارت خراسان‌جنوبی با رویکرد بازار محور با همکاری دانشگاه بیرجند در حال انجام است که امیدواریم تا پایان شهریورماه به پایان برسد.

 خوش ایند یادآورشد: طرح به روز رسانی کارگاه های فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در سه ماه نخست سال جاری انجام شده است، همچنین پروژه تجهیز کارگاه معادن در شهرستان طبس در دستور کار قرار دارد.

 وی افزود: با دریافت 189 میلیارد تومان اعتبار از سازمان ایمیدرو کارگاه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در شهرستان فردوس ایجاد می شود.

 مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی متذکر شد: مسابقات ملی مهارت با هدف کشف استعدادها هرساله انجام می شود.

 خوشایند پیرامون عملکرد آموزشی فنی و حرفه ای استان در بخش دولتی طی سال گذشته، یادآورشد: در مجموع در این زمینه، سه میلیون و 636 هزار و ۷۷۷ نفر ساعت آموزش دیده اند.

 وی ادامه داد: تعداد آموزش دیدگان در این خصوص در سال گذشته،۲۲ هزارو ۲۱۱ نفر دوره بوده است.

 مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی به عملکرد آموزشی بخش دولتی فنی و حرفه ای استان در سال جاری اشاره کرد و افزود: در چهار ماهه نخست سال جاری، یک میلیون و و ۵۴ هزار و ۷۵ نفر ساعت بوده است.

 وی به راه اندازی مرکز آزمون الکترونیکی آنلاین این اداره کل اشاره کرد و افزود: در زمینه اهداف سازمان و ارتقای سطح خدمت رسانی به ارباب و رجوع این سازمان،اقدام به تجهیز و راه اندازی مراکز آزمون الکترونیکی آنلاین در سطح شهرستان های خراسان جنوبی نموده است که در این راستا،اولین مرکز در سال ۹۵ در شهرستان بیرجند و در سال ۹۶ در شهرستان های فردوس،قائن و بشرویه به بهره برداری رسید و در سال جاری افتتاح مراکز آزمون الکترونیکی آنلاین در شهرستان های نهبندان،طبس و درمیان در دستور کار قرار دارد.

 خوشایند ضمن بیان این نکته که سرانه آموزش مهارتی در کشور به میزان ۱.۸نفر است، تبیین کرد: در حوزه آموزش های بخش دولتی در سال گذشته، تعداد ۲۰ حرفه آموزشی جدید به آموزش های استان اضافه شده است.

 وی با اشاره به مهمترین پروژه هایی که در سال گذشته توسط فنی و حرفه ای استان اجرایی شده است، ابراز کرد: طرح های مهارت آموزی در محیط کارواقعی، قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح، مسابقات ملی مهارت، به روز رسانی کارگاه های فنی و حرفه ای و اعتبارات تعمیراتی و تکمیل پروژه های عمرانی از جمله طرح های مذکور بوده است.

 خوش آیند آموزش در مراکز ثابت و شعب، استفاده حداکثری از ظرفیت اسمی آموزشگاه های آزاد تابعه جهت ارائه آموزش های مهارتی، مدیریت بر فرآیند اجرای آموزش در محیط کار واقعی(استاد شاگردی)، آموزش در مناطق روستایی و عشایری،آموزش در زندان ها و ندامتگاه ها، آموزش در دانشگاه ها، آموزش سیار در مناطق شهری،آموزش در مراکز درمانی تحت پوشش بهزیستی،تدوین سند توسعه مهارتی استان خراسان جنوبی با رویکرد بازاریابی آموزش های فنی و حرفه ای و توسعه آزمون الکترونیکی را از جمله اهم برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در راستای اشتغال خراسان جنوبی در سال ۹۷ اعلام کرد.