در اولین روز از هفته ملی مهارت 27 آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در استان خراسان جنوبی افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین خوش آیند امروز (31 تیر) در مراسم افتتاح این آموزشگاه‌ های آزاد فنی و حرفه ای در استان که با حضور مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی و مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان صورت پذیرفت، اظهار کرد:در راستای اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی مبنی بر واگذاری امور به بخش خصوصی با راه‌اندازی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای به دنبال تحقق این مهم هستیم.

وی با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای به‌ عنوان متولی آموزش‌های مهارتی در تمامی سطوح نسبت به تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر و ارتقای مهارت افراد اقدام می‌کند، افزود: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای استان در امر اشاعه و ترویج آموزش‌های مهارتی نقش فعالی دارند.

مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از فعالیت 162 آموزشگاه آزاد با 280 حرفه آموزشی در سال گذشته در استان خبر داد و بیان کرد: این مراکز سالانه به طور متوسط بیش از 1.5 میلیون نفر ساعت آموزش را به سرانجام می‌رسانند.

خوش آیند با بیان اینکه طی چهار ماهه نخست امسال 347 هزار و 582 نفر ساعت آموزش در بخش غیردولتی ارائه شده، افزود: به مناسبت هفته ملی مهارت امروز به صورت همزمان 27 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان افتتاح شد.

وی ادامه داد: متقاضیان تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای با مراجعه به اداره آموزشگاه های آزاد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ضمن رعایت ضوابط قانونی موجود و دارا بودن شرایط، می‌توانند در 21 رشته مجوز دریافت کنند.

گفتنی است رشته‌های امور اداری، گردشگری، بهداشت و ایمنی، هتلداری، مخابرات، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، صنایع چوب، مکانیک، الکترونیک، کشاورزی، صنایع غذایی، هنرهای تزئینی، منابع طبیعی و محیط زیست، خدمات آموزشی، حمل و نقل و برق از جمله رشته‌های است که متقاضیان می توانند برای آن اقدام به دریافت مجوز تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای کنند.