فرماندار فردوس با تاکید بر گسترش و نهادینه کردن آموزش های فنی و حرفه ای گفت: این آموزش های مهارتی در اشتغالزایی پایدار تاثیر مستقیم دارد.

به گزارش ستاد خبری هفته ملی مهارت، همزمان با هفته ملی مهارت جمعی از کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردار شهید رادمرد فردوس با مهدی ابراهیمی نماینده دولت دراین شهرستان دیدار کردند.

فرماندارشهرستان فردوس در این دیدار گفت: مشکل کشور این است که افرادی که در مراکز علمی دانشگاهی فارغ التحصیل می شوند، فاقد تجربه کاری لازم در رشته خودشان هستند و بیشتر آموزش های تئوری را آموخته اند. مهدی ابراهیمی با تاکید بر گسترش و نهادینه کردن بحث آموزش های فنی وحرفه ای با هدف توسعه اشتغال و کارآفرینی، صنعت و رونق اقتصادی در شهرستان، گفت: جدی گرفتن آموزش های مهارتی توسط جوانان بسیار مهم است که باید برای این مهم فرهنگ سازی کرد.

وی به صنعت گردشگری اشاره کرد و و از کارکنان اداره فنی و حرفه ای فردوس خواست در این زمینه آموزش های لازم را در مرکز ارائه نمایند تا در روند اشتغالزایی شهرستان اقدام شایسته ای انجام گیرد. ابراهیمی با گلایه از گرایش جوانان به سمت کارهای پشت میزی و مدرک گرایی ادامه داد: خانواده ها امروز به این نتیجه رسیده اند که حرفه آموزی برای فرزندان آنها، شغل پایدار را به دنبال دارد. حسن یعقوبی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس هم در این دیدار به تشریح اقدامات این نهاد در چهار ماه ابتدای امسال پرداخت و با اشاره به شعار سال «حمایت از کالای ایرانی»؛ تحقق این امر را فرهنگ سازی مناسب برای تبیین، هدایت و فراگیر کردن آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه دانست. وی با اشاره به اینکه در چهار ماهه اول امسال در تمامی بخش هاي آموزشي 73 دوره برگزار شده است، ادامه داد: در حال حاضر 352 نفر مشغول مهارت آموزی در تمامی بخش های آموزشی هستند.