رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند از اجرای 151 دوره آموزشی در 4 ماهه اول سالجاری برای بیش از 1400 نفر از کارجویان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین دانش امروز به مناسبت هفته ملی مهارت و آموزشهای فنی و حرفه ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بیرجند یکی از چهار مرکز شهرستان است که در تمامی ۴ خوشه خدمات ،فرهنگ و هنر، صنعت و کشاورزی و ده بخش آموزشی فعال است.

وی با بیان اینکه این مرکز در سال جاری حدود 370 هزار نفر ساعت آموزش را متعهد شده است، گفت: امیدواریم با اخذ نیازهای آموزشی همشهریان این میزان از آموزشها با کیفیت مناسب و در حرفه‌های مورد نیاز اجرا شود. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند افزود: این آموزش‌‌ها شامل آموزش در مراکز ثابت و شعب شهری، آموزش کارگران صنعت ساختمان، آموزش در پادگان‌ها، آموزش در مناطق روستایی و عشایری، آموزش در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و زندانیان و پادگان‌ها ارائه می‌شود.

دانش با اشاره به اینکه در چهار ماهه ابتدای امسال 151 دوره آموزشی برای یک هزار و 439 نفر اجرا شده است، افزود: این میزان معادل با 154 هزار و 214 نفر ساعت است و نسبت به دوره مشابه سال قبل 7 درصد رشد داشته است. وی ادامه داد: در مدت یاد شده این مرکز در بخش جوار دانشگاه شش دوره مهارتی را برای 85 دانشجو به میزان 12 هزار و 969 نفرساعت با 22 درصد رشد کمی نسبت به سال قبل برگزار کرده است.

دانش با بیان اینکه در بخش آموزش پادگانی نیز بر اساس تفاهنامه مشترک سازمان و ستاد کل نیروهای مسلح تاکنون 17 دوره آموزشی برای 321 نفر از سربازان در راستای توانمند سازی مهارتی آنان برگزار کرده، گفت: همچنین در کارگاه‌های ثابت این مرکز برای کارجویان 44 دوره آموزشی برای 602 نفر اجرایی کرده است که این دوره‌ها در 12 کارگاه ثابت و به میزان76 هزار و 125 نفر ساعت بوده است. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند بیان کرد: امسال تاکنون در بخش آموزشی اصناف و ضمن کار نیز 8 دوره برای 119 نفر از شاغلین برگزار شده است.

به گفته وی در بخش آموزش جوار زندان نیز در سال جاری تاکنون 6 دوره اجرا شده که 110 نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند. دانش در پایان با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ مهارت آموزی در جامعه برای ورود جوانان به بازار کار، افزود: در هفته ملی مهارت از اقشار و گروه های مختلف مردم‌ دعوت می‌شود با کسب اطلاع از امکانات پیش بینی شده توسط دولت برای مهارت آموزی و استفاده از این ظرفیت در راستای ایجاد و حفظ اشتغال ما را یاری کنند.