مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی از راه‌اندازی ۲۰ حرفه شغلی جدید در مراکز آموزشی فنی حرفه‌ای خراسان جنوبی خبر داد و گفت: در بخش غیردولتی در ۴ ماهه نخست امسال ۳۴۷ هزار و ۵۸۲ نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، حسین خوش‌آیند صبح امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: مهمترین رسالت فنی و حرفه‌ای مهارت آموزی برای افراد متقاضی است.

وی با بیان اینکه جامعه هدف سازمان آموزش فنی حرفه‌ای جامعه گسترده‌ای است افزود: در حال حاضر 19 مرکز ثابت و 162 مرکز آزاد در خراسان جنوبی فعالیت دارند که در آموزشگاه‌های آزاد 280 حرفه آموزشی وجود دارد.

خوش‌آیند از ارائه بیش از 3 میلیون و 636 هزار نفر ساعت آموزش در سال گذشته در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: در 4 ماهه امسال بیش از یک میلیون و 54 نفر ساعت آموزش در بخش‌های مختلف ارائه شده است.

وی از راه‌اندازی 20 حرفه شغلی جدید به حرفه‌های آموزشی خراسان جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش غیردولتی در 4 ماهه نخست امسال 347 هزار و 582 نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی از افتتاح 25 مجوز آموزشگاه آزاد در خراسان جنوبی خبر داد و یادآور شد: سال گذشته تعدادی از مراکز به آزمون‌های الکترونیکی مجهز شد و امسال نیز افتتاح مراکز آزمون الکترونیکی آنلاین در شهرستان‌های نهبندان، طبس و درمیان در دستور کار است.

خوش‌آیند با بیان اینکه مهمترین عنصر برای اشتغال مهارت است اظهار داشت: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در سال 96 انجام شد و در این راستا تعهد آموزش فنی و حرفه‌ای ساماندهی 560 نفر است که در این راستا در قالب این طرح سال گذشته 691نفر به کارگیری شدند.

وی تعهد آموزش فنی و حرفه‌ای در اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی را در سال جاری 580 نفر عنوان کرد و افزود: در این راستا تاکنون 218 نفر در قالب این طرح ساماندهی شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی یکی دیگر از طرح‌ها را طرح آموزش نیروهای مسلح دانست و گفت: در این راستا تعهد ابلاغی فنی و حرفه‌ای آموزش 2 هزار و 685 سرباز است که در این راستا 3 هزار و 916 نفر آموزش دیدند.

خوش‌آیند با بیان اینکه هر ساله مسابقات ملی مهارت برگزار می‌شود تصریح کرد: در این راستا در هجدهمین دوره مسابقات یک هزار و 300 نفر در مرحله شهرستانی شرکت کردند و از این تعداد 111 نفر به مرحله استانی و 13 نفر به اردوهای آمادگی مرحله کشوری دعوت شدند. وی از برگزاری یادواره شهدای خانواده آموزش فنی و حرفه‌ای خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر 5 پروژه در حال ساخت داریم که 47 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.