در مراسم یادواره شهدای خانواده آموزش فنی و حرفه‌ای استان به مناسبت هفته ملی مهارت از 18 خانواده شهید حوزه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در مراسم یادواره شهدای خانواده آموزش فنی و حرفه‌ای استان به مناسبت هفته ملی مهارت اظهار کرد: اسلام در دامن خود شهدا و شخصیت هایی را تربیت می کند که تمام وجود خود را وقف دین کرده و با خدا معامله می کنند.

وی با اشاره به جایگاه رفیع شهدا، افزود: باید همه ما در مسیر نورانی شهدا، امامت و ولایت حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: شهدا معرفت و شناخت داشتند لذا پر کردن جای شهدا آسان نیست چرا که حامل حرکت های دینی و انقلابی بودند. حجت الاسلام نوفرستی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند « یاد شهدا کمتر از شهادت نیست» ، ادامه داد: امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برنامه عظیم فرهنگی کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم دو گروه از خانواده ها به عنوان الگو معرفی می شوند، اظهار داشت: خانواده حضرت ابراهیم علیه السلام یکی از این خانواده ها است که در تاریخ نام آنان زنده می ماند و حاجیان باید از این خانواده الگو بگیرند.قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و خاندان ایشان الگو و اسوه حسنه دیگری هستند که خداوند در قرآن معرفی می فرماید.

حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به اینکه بدترین دشمنان در طول تاریخ یهودیان هستند و امروز نیز شاهد جنایات صهیونیست ها هستیم، گفت: در این شرایط عده ای صادقانه بر عهد خود با خداوند می مانند و در مقابل دشمنان مقاومت و ایستادگی می کنند.

وی بیان کرد: در میدان جنگ اقتصادی با همت جوانان عزیز خراسان جنوبی در مسابقات ملی مهارت مدال کسب می کنند و این افتخار آفرین و ادامه دهنده راه شهدا است.نماینده ولی فقیه در سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در ادامه راه شهدا و خط سرخ کربلا و عاشورا رسالت ما بسیار سنگین است، افزود: اکنون در موقعیت بسیار حساسی قرار داریم و در جایگاه عظیمی به برکت شهدا هستیم که باید قدردان باشیم.حجت الاسلام نوفرستی به وضعیت جامعه و استعمار ایران در قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: امروز نظام اسلامی و انقلاب در سطح منطقه دارای قدرت و جایگاه بزرگی است و باید همه در ادامه راه شهدا به پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب کمک کنیم.