به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان از مراکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند بازدید و با پتانسیل های آن آشنا شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این بازدیداضهار داشت امروزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یگانه متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غیررسمی در کشور، اعلام می‌کند که خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعارهای اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی، می‌تواند در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش‌آفرینی نوینی داشته باشد. خوش آیند در ادامه ابلاغ سیاست‌های کلی اشتغال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ابلاغ سیاستهای اجرایی اشتغال در دولت تدبیر و امید و طراحی و تدوین «نظام جامع مهارت و فناوری» را موجب حساس و پر اهمیت تر شدن رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را در عرصه نقش آفرینی در حوزه‌های مهارتی و اشتغال دانست.

در ادامه مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با توجه به امکانات موجود می‌تواند نقش بسزائی در اشتغال زائی منطقه ایفا کنند. اخلاقی پور ادامه داد: آماده سازی نسل نوجوان و جوان برای ورود به بازار کار محور برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای است که نقش موثر و بازدارنده ای در کاهش چالش های اجتماعی دارد. وی با اشاره به کارکرد های آموزش فنی و حرفه ای در این حوزه ادامه داد: ارائه رایگان اموزش ها با بهره گیری از بروز ترین روش ها و تحهیزات آموزشی فرصت مناسبی را برای جویندگان کار ایجاد نموده است. مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در پایان گفت: آموزش فنی و حرفه ای یک فرصت است برای همه خانواده هایی که به فکر اینده ی فرزندانشان هستند.