27 مرداد ماه،اولین مرحله آزمون ادواری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در سال 1397 به طور هماهنگ همزمان با سراسر کشور در کلیه شهرستانهای استان در 52 حوزه آزمون و با حضور 4 هزار و 49 نفر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ، حسین خوش آیند، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای اين استان با اعلام این خبر گفت: اولین  مرحله آزمون سنجش مهارت کارکنان وظیفه نیروهای مسلحدر راستای اجرایتفاهم نامه منعقده با ستاد کل نیروهای مسلح روز شنبه بیست و هفتم مرداد ماه سال جاري  برگزار گردید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی، پادگان را بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان دانست و بیان داشت: باید در این فرصت با ارایه آموزش های مهارتی مورد نیاز زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها را فراهم سازیم که این کار موجب توانمندسازی آنها برای ورود به بازار کار خواهد شد.

وی یکی از دغدغه‌های اصلی کشور را فقدان مهارت در جوانان که سبب افزایش بیکاری آنان پس از خدمت سربازی می‌شود، اظهار کرد و افزود: بالاترین رسالت آموزش فنی و حرفه‌ای فراهم کردن بسترهای ایجاد اشتغال و ورود نیروی جوان به دنیای کار با ارائه آموزش های مهارتی است.

خوش آیند ادامه داد:4 هزار و 49 نفر در اولین مرحله آزمون ادواری کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در سال 1397 در  16 استاندارد آموزشی ثبت نام كرده اند و تمهيدات لازم براي شركت اين متقاضيان در آزمون فراهم شده است. وی افزود این آزمون در 52 حوزه آزمونی در کلیه شهرستانهای استان برگزار گردید.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: داوطلبان پس از شرکت در آزمون كتبي و كسب نمره قبولي براساس برنامه زمانبندي اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان ها براي شركت در آزمون عملي باید به حوزه هاي تعيين شده مراجعه نمايند.

وي با اشاره به تشكيل ستاد پاسخگويي آزمون سراسري سنجش مهارت گفت: درصورتي كه متقاضيان با مشکلی مواجه شوند، مي توانند با مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان محل خدمت خود تماس حاصل نمايند.