به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان خراسان جنوبی، همزمان با هفته دولت، با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، فرماندار و جمعی از مسولان شهرستان بشرویه مرکز سنجش الکترونیکی شهرستان بشرویه مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این خصوص گفت: سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در راستاي تحقق دولت الكترونيكي و سياست هاي سند راهبردي مهارت و فناوري به منظور تسريع و تسهيل ارايه خدمات به ذي نفعان ، تمهيدات لازم را جهت برگزاري آزمون هاي الكترونيكي فراهم نموده است .

خوش آیند افزود: سامانه يا سيستم مديريت آزمون الكترونيكي قابليت برگزاري آزمون هاي تستي را با انواع سئوالات كه به طور تصادفي از پايگاه داده واحدي دريافت مي نمايد دارد و اين سامانه با دو سامانه پورتال جامع سازمان و بانك ملي سئوال در ارتباط و تبادل داده مي باشد. به نحوي كه اطلاعات متقاضيان آزمون و سئوالات بودجه بندي شده را به ترتيب از سامانه هاي پورتال جامع سازمان و بانك ملي سئوال دريافت مي نمايد .

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان خراسان جنوبی در ادامه بیان داشت: با راه اندازی این سامانه که پانصد میلیون ریال برای آن هزینه شده است از این پس سنجش مهارت با كيفيت، امنيت، سرعت، دقت، عدم امکان تقلب به جهت نظارت دقيق بر آزمون دهندگان از طريق شبکه ي دوربين هاي مداربسته، تنوع سوالات، همگامي با فناوري روز دنيا و كاهش هزينه ها صورت خواهد پذیرفت که تسریع در صدور گواهينامه هاي الكترونيكي مهارت آموختگان و نهایتا افزایش رضایتمندی آنان را به همراه خواهد داشت.

وي با اشاره به آمار بالاي آزمون دهندگان، ذخيره آنلاين پاسخ ها و تسريع در اعلام نتايج اين آزمون ها را از ديگر موارد قابل توجه اين شيوه جديد برگزاري آزمون دانست و افزود : در این شیوه به میزان قابل توجهی در استفاده از نیروی انسانی و کاغذ صرفه جویی می گردد و موجبات افزایش بهره وری فراهم می شود.