با فرا رسیدن ایام عزاداری محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران وفادارشان کارمندان و کارآموزان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند در این ایام با برگزاری زیارت عاشورا و عزاداری روز کاری خود را شروع می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان خراسان جنوبی، حسین خوش آیند مدیر کل این استان با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای آن حضرت گفت: سید الشهدا(ع) الگوی تمام‌ نمای ایثار و فداکاری و تجلی شهامت و انسانیت است.به همین منظور بر اساس مصوبه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این اداره کل مراسم معنوي زیارت عاشورا در دهه اول محرم در نمازخانه مركز برادران بیرجند با شناخت هدف و معرفت امام حسين(ع) در ماه محرم برگزار می شود.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) تجلی انسانیت، رشادت و شهامت است، افزود: ما باید در راستای مبارزه با ستمگران پیرو سید الشهداء و اهل بیت(ع) و یاران وفادار این حضرت باشیم. خوش آیند در پایان با تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی از خداوند متعال خواست تا این عزاداری ها را از همه خادمین ائمه اطهار(ص) قبول نماید.