مدیر عامل شرکت کویر تایر به منظور آشنایی با ظرفیت ها و قابلیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای همچنین بازدید از دوره های در حال اجرای ارتقاء مهارت ویژه کارکنان کویر تایر از کارگاهها و مراکز آموزش فنی و حرفه ای بیرجند بازدید نمود.

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این بازدید اضهار داشت امروزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یگانه متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غیررسمی در کشور، اعلام می‌کند که خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعارهای «حمایت از کالای ایرانی و  اقتصاد مقاومتی»، می‌تواند در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش‌آفرینی نوینی داشته باشد. خوش آیند در ادامه ابلاغ سیاست‌های کلی اشتغال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ابلاغ سیاستهای اجرایی اشتغال در دولت تدبیر و امید و طراحی و تدوین «نظام جامع مهارت و فناوری» را موجب حساس و پر اهمیت تر شدن رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را در عرصه نقش آفرینی در حوزه‌های مهارتی و اشتغال و در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی دانست.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به وجود 19مرکز دولتی و 168 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان، زیر ساخت آموزش فنی و حرفه ای و دسترسی هم استانی ها به این نوع آموزش ها را مناسب توصیف کرد و از ارائه 510 حرفه آموزشی در سه خوشه صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد.  

در ادامه مدیر عامل کویر تایر با اشاره به اهمیت آموزش نیروی انسانی گفت: امروزه شاخص توسعه انسانی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم و اثرگذار در روند توسعه همه جانبه بوده و در فراهم کردن بستر لازم برای ورود کشورها در عرصه رقابت‌های جهانی سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است؛ تا آنجا که در رتبه‌بندی کشورها، شاخص توسعه انسانی در جایگاه بسیار مهم‌تری نسبت به درآمد سرانه قرار دارد. زینلی افزود:در همین مسیر، یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه انسانی، آموزش و توانمندسازی است به شکلی که از این طریق می‌توان مشارکت توام با بهره‌وری نیروی انسانی را در فرایند توسعه کشور شاهد بود. نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه همه جانبه کشورها، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است. زینلی در پایان نقش آموزش فنی و حرفه ای در توسعه منابع انسانی پر اهمیت خواند و خواستار توسعه همکاری آموزش فنی و حرفه ای و شرکت کویر تایر به منظور اجرای آموزش ارتقاء مهارت شاغلین آن شرکت گردید.