معاون امور علمی ، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی با هدف بررسی توسعه اشتغال و حرفه آموزی از کارگاههای آموزش فنی و حرفه ای در زندان بیرجند بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی دکتر نمکی معاون امور علمی ، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی به همراه حسنی مقدم سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی ،علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی ، آرین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، ناصری فرماندار شهرستان بیرجند ،خوشایند مدیر کل فنی و حرفه ای استان با هدف بررسی توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان استان و اخذ بودجه برای پروژه های نیمه تمام از کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی زندان مرکزی بیرجند و پروژه نیمه تمام کانون اصلاح و تربیت بیرجند بازدید کردند.

دکتر نمکی در حاشیه این بازدید گفت : کودکی که پدرش به دلیل ورشکستگی به زندان افتاده است در میان هم کلاسی‌های خود خجالت زده استبنابراین باید این شرایط فراهم شود تا این زندانیان به آغوش گرم خانواده بازگردند.

وی افزود: زندان کشور اسلامی باید با زندان آمریکا فرق کند و ما این تفاوت را در زندان های خراسان جنوبی دیدم که با تلاش های زیادی که اداره کل زندان های استان با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و دیگر نهادها انجام داده است فضای بسیار مناسبی در اختیار زندانیان برای اشتغال و حرفه آموزی قرارداده شده است که این قابل تقدیر است .

معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در توسعه مهارت آموزی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود : جای جوانان در زندان نیست بلکه باید درزمینه آبادانی کشور فعالیت های اقتصادی انجام دهد .شایان ذکر است نمکی ضمن تقدیر از فعالیت های مهارت آموزی از مربی آموزش فنی و حرفه ای استان مستقر در زندان مرکزی بیرجند تقدیر و تشکر کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در این بازدید گفت : در زندان مرکزی بیرجند 13 حرفه آموزشی در 4 کارگاه ارائه می گردد که برای بروز رسانی تجهیزات آن به یک میلیارد و 523 میلیون تومان اعتبار نیاز است. خوش آیند ادامه داد : در حوزه آموزش فنی و حرفه ای در استان 11 پروژه در دولت تدبیر و امید داریم، که اغلب آنها به سرانجام رسیده است و برای تامین تجهیزات مورد نیاز دو پروژه مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران طبس و مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران قائن به 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.