3میلیون و 504 هزار و 519 نفر- ساعت آموزش های مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای بخش دولتی استان خراسان جنوبی در سال گذشته ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی، حسین خوش آیند، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای این استان گفت: 3میلیون و 504 هزار و 519 نفر ساعت آموزش مهارتی برای تعداد 23 هزار و 254 نفر از جوانان جویای کار استان در بخش های خدمات ، صنعت ، کشاورزی و فرهنگ و هنر ارائه شد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: از مجموع 23 هزار و 254 نفر که آموزش های مهارتی را در این استان فراگرفته اند 14 هزار و 378 نفر مرد و 8 هزار و 876 نفر زن بوده اند.

خوش آیند عنوان کرد: آموزش مهارتی بخش دولتی در مراکز ثابت دولتی، معتادان بهبود یافته، حاشیه شهرها، کارگاه های مهارت آموزی درمحیط واقعی، مرکز تخصصی مهارت های پیشرفته، افرادتحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، سیار شهری، زندان، پادگان، مناطق روستایی، جوار کارخانجات، عشایر، جوار دانشگاه و مراکز SCD ، صنعت ساختمان و سایر تفاهمنامه های منعقده اجرا شد. وی افزود تعهد استان در بخش آموزش دولتی در سال 97 به میزان 2 میلیون و 990 هزار و 109نفر ساعت بوده است که با تلاش پرسنل، این اداره کل موفق به تحقق 130 درصدی تعهدات گردیده است.

خوش آیند افزود: آموزش های مهارتی توسط کادر مجرب آموزشی و با تجهیزات نوین و در قالب استانداردهای بین المللی اجرا تا بسترلازم را برای رسیدن به اهداف سازمان و ایجاد زمینه اشتغال پایدار فراهم  شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در پایان با اشاره به  اجرای برنامه بازدید دانش آموزی در استان گفت: اطلاع رساني، هدايت و فراگير نمودن هرچه بيشتر آموزش­هاي مهارتي در بین دانش آموزان و دانشجویان، همچنين ترويج و نهادينه كردن فرهنگ مهارت آموزي در كشور از ابزار كليدي و زيرساختي تحقق سياست ها و برنامه هاي اشتغال به شمار می رود، بر این اساس برنامه «بازديد دانش آموزي و دانشجویی  از مراكز آموزش فني و حرفه اي» به صورت هماهنگ كشوري از دوم تا يازدهم ارديبهشت ماه، هم زمان با هفته معرفي مشاغل و هفته کارگر در کلیه مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار مي شود، لذا از کلیه دانش آموزان و دانشجویان عزیز، اساتید ارجمند و معلمان گرانقدر دعوت می نمایم برای آشنایی با ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای از مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان محل اقامت خود بازدید نمایند و یاری گر ما در توسعه فرهنگ مهارت آموزی باشند. 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اعلام کرد:

برگزاری بازدید دانش ­آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه­ ای استان از دوم اردیبهشت ماه

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی هم زمان با هفته معرفی مشاغل و هفته کارگر، بصورت هماهنگ با سراسر کشور  بازدید دانش ­آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه­ ای کشور را از دوم تا یازدهم اردیبهشت به صورت هماهنگ کشوری برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، بازدید دانش ­آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه­ای استان با توجه به ضرورت اجتماعی کردن مفهوم مهارت آموزی و ترویج گفتگوی ملی مهارت با هدف آشنا کردن دانش آموزان و دانشجویان با مهارت آموزی، کار و کارآفرینی برگزار می شود.

خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به این برنامه گفت: در راستاي تحقق بند دوم سياست هاي كلي اشتغال ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، مبني بر «آموزش نيروي انساني متخصص، ماهر و كارآمد متناسب با نيازهاي بازاركار (فعلي و آتي) و ارتقاي توان كارآفريني با مسئوليت نظام آموزشي كشور و توأم كردن آموزش و مهارت و همچنین نام گذاری سال 1398 با عنوان «رونق تولید» و نقش تأثیرگذارآموزش های فنی و حرفه ای در ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در کلاس جهانی و نیز افزایش رضایت­مندی عمومی مبنی بر خرید کالای مرغوب ایرانی تولید شده به دست توانمند کارگر ماهر ایرانی،سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به عنوان متولي اصلي مهارت آموزی، سياست ها، اهداف و برنامه هاي مختلفي را دنبال مي كند. وی ادامه داد: در همين راستا اطلاع رساني، هدايت و فراگير نمودن هرچه بيشتر آموزش­هاي مهارتي در بین دانش آموزان و دانشجویان، همچنين ترويج و نهادينه كردن فرهنگ مهارت آموزي در كشور از ابزار كليدي و زيرساختي تحقق سياست ها و برنامه هاي اشتغال به شمار می رود.

     خوش آیند افزود: از اين روي بازديد دانش آموزی و دانشجویی از 18 مركز آموزش فني و حرفه اي ثابت دولتي؛ مجهز به تجهيزات كارگاهي و آموزشي و مربيان توانمند و با تجربه كه ارائه دهنده آموزش هاي مهارتي در استان هستند، فرصتی مناسب در راستای ترویج ، گسترش فرهنگ مهارت آموزی و معرفی ظرفیت­ها و خدمات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به دو گروه از مخاطبان اصلی آموزش های مهارتی را فراهم مي سازد.

اين گزارش مي افزايد: با توجه به وجود توانمندي ها، امكانات و ظرفيت هاي سخت افزاري و نرم افزاري قابل توجه در مراكز آموزش فني و حرفه اي و ضرورت معرفي آنها به جامعه، برنامه «بازديد دانش آموزي و دانشجویی  از مراكز آموزش فني و حرفه اي» به صورت هماهنگ كشوري از دوم تا يازدهم ارديبهشت ماه، هم زمان با هفته معرفي مشاغل  و هفته کارگر برگزار مي شود.

بنابراین گزارش، علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مراکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان محل اقامت خود تماس بگیرند.