تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

دپارتمان ومراکز تخصصی مهارت آموزی در استان خراسان جنوبی تشکیل خواهد شد

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان خراسان جنوبی از تشکیل دپارتمان ومراکز تخصصی مهارت آموزی در استان خبر داد

مدیرکل آموزش فنی وحزفه ای استان خراسان جنوبی از تشکیل دپارتمان ومراکز تخصصی مهارت آموزی در استان خبر داد

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند ، جلسه تودیع و معارفه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان که با حضور مسئولین استانی و معاون آموزشی  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در محل سالن آمفی تاتر برگزار شد.

حسین خوش آیند به تشریح عملکرد یک دهه فعالیت خود در مسند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان پرداخت و گفت :به لطف خدا و همت مجموعه همکارانم در اداره کل و مراکز استان توانستم در بسیاری از محورهای تعریف شده اهدافم توفیق بدست آورم .

وی ادامه داد : در بسیاری از موارد رشد بیش از ۱۰۰ درصد  را در مجموعه داشتیم که این قوت قلب اینجانب برای اختتام راهی است که قریب به یک دهه به طول انجامید .

معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این جلسه به نیابت از رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور حکم مسئولیت دکتر محمد علی عرب را تحویل و پیام تقدیر ریاست سازمان را از کوشش بی دریغ حسین خوش آیند ابلاغ نمود .

حاتم زاده با اشاره به نزدیکی ایام مبارک دهه فجر طلیعه سخنانش را به این سوال اختصاص داد و گفت : همه ما باید حتی شده در خفا به خود نمره بدهیم و با بررسی آنچه انجام داده ایم و آنچه باید انجام می دادیم خود را در معرض آزمون  قرار داده و منتظر امضای شهداء پای کارنامه فعالیت هایمان باشیم .

وی با اشاره به روز جهانی آموزش  گفت: ما باید مجهز به مهارت های ارتباطی و مهارتهای انسانی باشیم تا جامعه در مسیر لازم رشد کرده و به شکوفایی دست یابیم .

معاون آموزش سازمان به گوشه ای از فعالیت ای اجرایی و مدیریتی دکتر عرب در سازمان و برون سازمان اشاره کرد و گفت : با تلاش، پیگیری و مدیریت مناسب و بهره گیری از ظرفیت های موجود ایشان باقی مانده پل های پیشرفت را که در تداوم مسیر حرکت جناب خوش آیند است بالا خواهند رفت .

حاتم زاده گفت: امروز ما مراسم تغییر مدیر را دنبال می کنیم ولی در فردا جستجو گر مدیریت تغییر هستیم که ان شا ا.. محقق خواهد شد .

وی افزود : قطعا مسیر مورد انتظار پیگیری پیامدها است و این مهم می طلبد پس از یک دوره زمانی مشخص در کنار آمار دهی و گزارش عملکرد های معمول بتوانیم ادعا کنیم که مشکلی از مشکلات استان و مردم مرتفع شده است .

معاون سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور گفت: زمانی ما موفق هستیم که بتوانیم در کنار طرح های توسعه ی استان حضور داشته و نیازهای آموزشی و مهارتی آنان را پوشش دهیم .

در ادامه دکتر محمد علی عرب ضمن بیان خیر مقدم به حاضرین در جلسه مروری کوتاه بر توانمندیهای استان و تجلیل از مقام مدیر کل اسبق  استان گفت : بهره گیری از پتانسیل ها و توانمندیهای استان برای به ثمر رساندن اهداف تعیین شده اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان محور کار ماست و امیدوارم در کنار همکاران توانمند حاضر در مجموعه بتوانیم در جهت گسترش فرهنگ مهارت آموزی در سطح استان، اشتغال را به سمت تولید سوق دهیم .

وی با تاکید بر گسترش آموزشهای فنی و حرفه ای در جای جای استان گفت : تشکیل دپارتمانها و مراکز تخصصی و تقویت داشته های استان در این باب با قدرت و قوت پیگیری خواهد شد .

مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی هم در این آیین رشد همه جانبه را اولویت روند مدیریتی خود اعلام کرد و افزود: این مهم جز با همراهی و هم افزایی درون و برون سازمانی محقق نمی‌شود.

محمدعلی عرب اظهار داشت: شناسایی دقیق و ‌رفع نیازهای اداره کل فنی و حرفه‌ای استان با توجه به قرارگیری در سال جهش تولید مد نظر خواهد بود تا آموزش به سمت تولید سوق یابد.

وی ادامه داد: تقویت مهارت آموزی، آموزش بر مبنای نیازسنجی، توسعه مهارت‌آموزی در راستای تحقق عدالت  اجتماعی و ارائه آموزش‌های مهارتی با کیفیت و اثربخش در دستور کار قرار خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بستر برای توسعه آموزشگاه‌های آزاد بیش از پیش فراهم می‌شود گفت: خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌هایی همچون بازارچه مرزی، ۱۸۰ معدن فعال و وجود محصولات استراتژیک و دهها ظرفیت دیگر است که امیدواریم با تشکیل دپارتمان و مراکز تخصصی آموزش لازم متناسب با این ظرفیت‌ها را فراهم کنیم.