تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

بازدید دکتر نخعی نماینده محترم مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به همراه دکتر عرب مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از روند آماده سازی و تجهیز دپارتمان تخصصی معدن شهرستان نهبندان

💠 نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه و مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی از روند آماده‌سازی «دپارتمان ملی معدن » که به زودی راه اندازی می شود بازدید کردند.

◀️ بر پایه این خبر نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از روند آماده‌سازی « دپارتمان ملی معدن » در نهبندان گفت : با راه اندازی دپارتمان ملی معدن و انتقال برق به مناطق معدنی از جمله «هیرد» و «شاهکوه» تحول بزرگی در بخش معدن شهرستان نهبندان ایجاد می شود.

💠 دکتر مصطفی نخعی افزود : در یک سال گذشته اقدامات خیلی خوبی در حوزه آموزش در شهرستان نهبندان صورت گرفته که راه اندازی و پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ، آموزشکده معدن و مجتمع عالی سلامت «نهبندان» بخشی از اقدامات انجام شده در این حوزه است.

◀️ نماینده مردم نهبندان و سربیشه با اشاره به وجود ذخایر معدنی بی نظیر و فعال بودن بخش معدن خراسان جنوبی و توانمندی های معدنی استان های مجاور اظهار داشت : «دپارتمان ملی معدن» به پیشنهاد و پی‌گیری های وی برای نخستین بار در کشور در راستای توسعه معدن و تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات معدن با هدف ارائه آموزش‌های تخصصی و پایداری اشتغال فعالان حوزه معدن ویژه استان خراسان جنوبی و سایر استان های کشور در «شهرستان نهبندان » راه اندازی می‌شود.

💠 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی هم در جریان این بازدید گفت : برای تأمین تجهیزات و استقرار امکانات مورد نیاز «دپارتمان ملی معدن نهبندان» تا کنون ۱۵ میلیارد ریال از سوی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی ، ۵ میلیارد ریال از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، ۵ میلیارد ریال از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی و ۵ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات شهرستان نهبندان هزینه و اختصاص داده شده است.

◀️ دکتر «محمدعلی عرب» اظهار داشت : با راه اندازی «دپارتمان ملی معدن» در نهبندان علاوه بر بهره مندی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای و آموزشکده معدن شهرستان ، امکان برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی با هدف مهارت آموزی و حفظ اشتغال برای افراد شاغل در معادن خراسان جنوبی و سایر استان های کشور فراهم می شود.

💠 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی خاطر نشان کرد : «دپارتمان ملی معدن نهبندان» در دو بخش «اداری» و «آموزشی» به زودی با حضور مسئولان و نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

◀️ گفتنی است ایجاد «دپارتمان تخصصی معدن » در نهبندان از مصوبات سفر مهندس «علی اوسط هاشمی» معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به این شهرستان در شهریور ماه ۹۹ بود که به پیشنهاد و دعوت «دکتر نخعی» نماینده مردم نهبندان و سربیشه از رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای سفر به شهرستان نهبندان تحقق پیدا کرد.