تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

برگزاری اولین کارگروه تخصصی دپارتمان معدن در محل فرمانداری شهرستان نهبندان

در اولین کارگروه تخصصی معدن عنوان شد: 500 میلیون تومان برای راه اندازی دپارتمان تخصصی معدن نهبندان تخصیص یافت.

در اولین کارگروه تخصصی معدن عنوان شد:

۵۰۰ میلیون تومان برای راه اندازی دپارتمان تخصصی معدن نهبندان تخصیص یافت.

بیکی در این جلسه گفت :سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ۵۰۰ میلیون تومان برای راه اندازی دپارتمان تخصصی معدن نهبندان تخصیص داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز : مجید بیکی در اولین کار گروه تخصصی دپارتمان معدن شهرستان نهبندان اظهار کرد:ایجاد دپارتمان تخصصی معدن با توجه به ظرفیتهای این حوزه ،یکی از مطالبات مطرح شده در سفر اوسط هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نهبندان بود ،که مصوب شد.

فرماندار نهبندان افزود: سفر مقامات کشوری به شهرستان و مطالبات کارشناسی قطعا ثمرات بسیار خوبی خواهد داشت و با اهتمام نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی نیز این امر تسریع می گردد.

وی گفت ایجاد دپارتمان تخصصی معدن در استان خراسان جنوبی و شهرستان نهبندان مصوب شد و و در فاز نخست مقرر شد تا ۵۰۰ میلیون تومان در اختیار اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی قرار بگیرد که تحقق پیدا کرد.

بیکی با بیان اینکه شهرستان شهرستان نهبندان دارای ظرفیتهای متنوعی در حوزه معدن است ،تصریح کرد: این ظرفیتها تا برای شهرستان ارزش افزوده وشغل ایجاد نکند، دغدغه اقتصادی منطقه را کم نخواهد کرد،بنابراین این دغدغه با سرمایه گزاریهای بخش خصوصی و دولتی در حوزه معدن باید محقق شود.

وی افزود : آینده روشنی در حوزه معادن و فراوری معادن در نهبندان داریم ،لذا برای راه اندازی دپارتمان تخصصی معدن باسد نگاه ملی داشته باشیم،نگاههای آموزشی در حوزه معدن نهبندان باید با واسطه گری اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان با سازمان مربوطه این دغدغه مرتفع شود.

فرماندار نهبندان تصریح کرد: معادن شهرستان و سایر بخشهای معدنی کشور باید آموزشهای تخصصی معدن را در نهبندان فرا بگیرند،لذا برای نیازمندیها ،تجهیزات ،مصوبات قانونی ،تسهیلگری و و پرداخت مجوزها باید زمینه سازی شود تا به اهداف کلی دپارتمان تخصصی کمک کنیم.

بیکی با بیان اینکه را اندازی دپارتمان تخصصی معدن با ۵۰۰ میلیون تومات محقق نمی شود افزود: باید نیاز سنجی انجام و طرح جامعی بر مبنای اعتبار فاز نخست دپارتمان برنامه ریزی شود.همچنین نمایند مردم در مجلس شورای اسلامی نیز قطعا موضوع دپارتمان را در تهران پیگیری خواهند کرد تا این دپارتمان به مرکزی قابل دفاع تبدیل شود.

وی یاد اور شد: فرهنگ کار و مهارتهای متناسب با کار مهمترین مشکل شهرستان است چرا که گاهی شغل هست ولی مهارت لازم را متقاضیان فرا نگرفته اند.این در صورتی است که هرچه مهارتها به محیط واقعی کار نزدیکتر شود با ارزش تر است.اگر بررسی کنیم فنی و حرفه ای ها مهارتهای واقعی را به محیط کار ارائه می دهد که باید از ان استفاده کرد.