تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

دکتر عرب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در دیدار با فرماندار شهرستان نهبندان عنوان نمود:راه اندازی و سرعت بخشیدن به آغاز فعالیت دپارتمان معدن در اولین ماههای سال ۱۴۰۰گام محکم و استوار در راه رفع موانع و پشتیبانی از تولید در معادن استان

به گزارش روابط عمومی مرکز صبح امروز مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن بیان این خبردر دیدار با فرماندار نهبندان گفت :این اداره کل تمام توان خود را معطوف به راه اندازی دپارتمان معدن نموده و سعی بر این است که تا پایان اردیبهشت شاهد تحقق این هدف مهم و سازنده در قطب معادن استان باشیم.

محمد علی عرب اظهار داشت :با تجهیز یک گارگاه در مرکز نهبندان و استفاده از ظرفیت معادن متقاضی ،فعالیت دپارتمان آغاز خواهد شد و این امر قطعا مقدمه ای سازنده در راه توسعه استان با بهره برداری از ثروت بزرگ معادن برای رفاه مردم خواهد بود .

وی به اختصاص اولویت راه اندازی دوره های سرویس کار ماشین آلات

 معدنی ، ماشین آلات سنگین و برش کار اشاره کرد و گفت : ما بدنبال بهره برداری از توان حکم رانی محلی و یاری مسئولین منطقه ای برای تحقق توانمند کردن ظرفیت های موجود هستیم که ظهور دپارتمان معدن درنهبندان ازآن جمله است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در ادامه از تشکیل شورای مهارت در شهرستان نهبندان قدردانی کرد و گفت : شورای مهارت ،ظرفیت تحسین بر انگیز برای تقویت فرهنگ مهارت و جایگاه مهم مانع زدایی در مسیر آموزشهای فنی و حرفه ای است .

محمد علی عرب گفت : به یقین استفاده از تمامی ظرفیت های مشترک در همه ارگانها و بخشهای مختلف در امر تقویت مهارت یک آرمان اساسی است و در این راستا در بخش خصوصی ما سعی خواهیم کرد هر واحد صنفی یک کارگاه آموزشی باشد .

در این دیدار فرماندار نهبندان ازپیگیری های انجام شده در راه اندازی دپارتمان معدن تشکر کرد و گفت : در شهرستان نهبندان بدلیل خشکسالی های متمادی کشاورزی ارزش افزوده ندارد لذا توجه به صنایع دستی ،صنایع خرد و از همه مهم تر معدن باید سرلوحه کار قرار گیرد.

مجید بیکی با تاکید بر نقش تاثیر گزار آموزشهای فنی و حرفه ای در راستای آبادانی منطقه گفت : تربیت نیروهای متخصص برای نیازمنطقه ،تفاهم با دهیاری ها و بخشداری ها برای اجرای دوره ها در مناطق روستایی و اهتمام در راه رفع نیازهای آموزشی محلی تقاضای ماست که هم اکنون نیز در محله اجراست و جای تقدیر دارد .

شایان ذکر است در ادامه این سفر مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  استان و هیت همراه از کارگاههای آموزشی مرکز نهبندان بازدید داشتند.