تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

سرپرست فرمانداری نهبندان در دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مطرح کرد؛لزوم حرکت جامعه به سمت مهارت آموزی

🔹به گزارش روابط عمومی مرکز ؛مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی با مهندس ایروانی سرپرست فرمانداری نهبندان دیدار و پیرامون مسائل کاری گفتگو کردند.

🔹مهندس ایروانی در این دیدار گفت: تحرک جامعه به سمت مهارت آموزی لازم، وظیفه دستگاه های متولی است.

🔹 سرپرست فرمانداری نهبندان در دیدار با مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: ظرفیت های فنی و حرفه ای شهرستان را بررسی کرده ایم لذا بانوان نهبندان را باید توانمند کنیم.
🔹ایروانی با بیان اینکه بانوان، خانواده را مدیریت و پرورش می دهند، گفت: علاوه بر این ها باید مهارت های بانوان را افزایش دهیم چراکه عدم مهارت آموزی؛ فقر فرهنگی است. و تحرک جامعه به سمت مهارت آموزی لازم وظیفه دستگاه های متولی است.

🔹وی افزود: مهارت های لازم شهرستان نهبندان در راستای توسعه شهرستان باید احصاء و برای آن برنامه ریزی کرد.

🔹مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی هم در این دیدار، اظهار کرد: حضورم در شهرستان نهبندان برای برون رفت از وضعیت اشتغال کنونی است چرا که مهارت آموزی بسیاری از مشکلات تولید و اشتغال را رفع می کند.

🔹کامرانی فرد با بیان اینکه رشته های نوینی همانند تعمیر موتور انژکتوری، تعمیر کولر، استفاده ازانرژی خورشیدی و سایر را ایجاد کرده ایم که در شهرستان ها به صورت چرخشی در حال آموزش است، گفت: اگر رشته مفیدی برای شهرستان نهبندان شناسایی شود ؛ فنی و حرفه ای این آمادگی را دارد تا آموزش های لازم را برگزار کند.

🔹وی گفت: سه کارگاه جدید در نهبندان در حوزه خودروهای دو گانه و دست سازهای چوبی ایجاد کرده ایم و کارگاه های مهارتی دیگر هم بر اساس نیاز شهرستان می توانیم راه اندازی کنیم.

🔹مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در دپارتمان ملی معدن نهبندان در حال پذیرش برای کلاس های فنی و حرفه ای هستیم، افزود: تامین هزینه های دپارتمان را در آینده خواهیم داشت چراکه مربی آموزشی در شهرستان نداریم و باید از استان های دیگر جذب کنیم و قبل از اینکه تجهیزت را تامین کنیم باید چالش کمبود نیرو را رفع کنیم.

🔹کامرانی فرد با بیان اینکه استقبال حوزه معدن از کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای خوب نیست؛ گفت: شورای مهارت را در شهرستان ها پیگیری خواهیم کرد تا تشکیل شود، که هدف این شورا متمرکز کردن آموزش ها و اعتبارات برای فعالیت های مهارتی سازمان های مختلف است.

🔹مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در پایان این دیدار گفت: در حوزه اشتغال یکی از ابزارها مهارت لازم است اما مهارتی نیست که ایجاد این مهارت وظیفه فنی و حرفه ای است.