تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

کامرانی فرد مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در اولین شورای راهبری آموزش های مهارتی(شورای مهارت شهرستان نهبندان) عنوان نمود. مهارت آموزی زمینه ساز اشتغال پایدار و مولد است و همکاری همه جانبه ادارات را می‌طلبد.

به گزارش روابط عمومی مرکز :مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی در شورای مهارت شهرستان نهبندان گفت: اجرای طرح عملیاتی و راهبردی مهارت آموزی شهرستان نهبندان چند اصل مهم دارد که یکی از این اصول اجرای دقیق اولویت‌های آموزشی مراکز آمورش فنی حرفه‌ای است.
🔹کامرانی فرد گفت: اگر دستگاه‌های اجرایی در حوزه مهارت آموزی همکاری نکنند اشتغالی ایجاد نخواهد شد و از این رو همکاری همه جانبه ادارات را می‌طلبد.
🔹وی گفت: در طرح مهارت آموزی شهرستان ۱۹ گروه هدف از جمله کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، دانشجویان و دانش آموزان، پناهندگان و اتباء خارجی و… مد نظر است و اولین گام برای اجرای این طرح ترویج و توسعه فرهنگ مهارت آموزی است.
🔹مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اظهار داشت : استقرار شرکت‌های دانش بنیان در مراکز فنی و حرفه ای، استفاده از مربیان افتخاری، استفاده از اساتید صاحب نظر، ارتقاء و تجهیز کارگاه‌ها با توجه به نیاز منطقه و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین مهارت از دیگر اصول این طرح است.
🔹کامرانی فرد گفت: اعتبارات آموزشی دستگاه‌ها باید تجمیع شود و از جزیره‌ای و موازی کار کردن در حوزه آموزش جلوگیری شود.
🔹وی همچنین از راه اندازی دپارتمان ملی معدن در نهبندان و استقرار دستگاه شبیه سازی رانندگی ماشین آلات سنگین تا ۲ هفته آینده در نهبندان خبر داد.

🔶کارگاه های مهارت آموزی باید خانواده محور باشد

🔹ایروانی سرپرست فرمانداری نهبندان  در در ادامه این جلسه گفت: خانواده‌ها بنیان طرح مهارت آموزی هستند و در این طرح باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و کارگاه‌های آموزشی باید خانواده محور باشد.
🔹وی بر دانش بنیان بودن طرح راهبردی و عملیاتی مهارت آموزی تاکید کرد و گفت: دانش بنیان بودن آموزش‌ها از ارکان اصلی این طرح بوده و ما نیز به دنبال افراد با طرح‌های دانش بنیان هستیم و از آن‌ها حمایت می‌کنیم.
🔹سرپرست فرمانداری نهبندان گفت: سهم هر دستگاه  برای توزیع منابع و مهارت آموزی باید مشخص باشد.
🔹 ایروانی بر داشتن استراتژی در حوزه آموزش تاکید کرد و گفت: توسعه متوازن را همواره باید در مهارت آموزی خود مد نظر گرفت.
🔹وی از عدم رونق در برخی کسب و کار‌های خرد انتقاد کرد و گفت: در حوزه معدن شهرستان آموزش‌ها بهتر بوده و باید در مشاغل خرد نیز اینگونه باشد.