تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

پایگاه خبری قهستان نیوز : ارایه ۱۳۸۰۰۰ نفر ساعت آموزش رایگان در چهار ماهه اول سال جاری در مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین و مراکزتابعه

دسته بندی :

ه گزارش پایگاه خبری قهستان نیوز محمد حسن مظلوم افزود: در ۴ ماهه نخست امسال، ۱۳۸ هزار نفر ساعت معادل هزار و ۱۵۰ نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته اند.

وی با اشاره به طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار گفت: در ۴ ماهه نخست امسال، در بخش مهارت آموزی در محیط واقعی کار حدود ۲۵ نفر آموزش دیده اند.

مظلوم گفت: در کنار آموزش‌های دولتی فنی و حرفه‌ای،  ۲۷ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای نیز در شهرستان قاینات فعالیت دارند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان قاینات با اشاره به وجود یک مرکز معین در این شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر ۴ مرکز اقماری در شهرستان فعال است.

وی خاطرنشان کرد: تعهد سالیانه مرکز با احتساب مراکز تابعه بالغ بر ۴۳۰ هزار نفر ساعت می باشد که در ایام کرونا ۳۰ الی ۴۰ درصد کهش پیدا می کند.

وی با اشاره به عملکرد سال ۱۳۹۹ مرکز قاین و مراکز تابعه آن گفت: در این خصوص در بخش صنعت ۷۱۰ نفر، در بخش خدمات ۶۸۷ نفر، در بخش فرهنگ و هنر ۲۰۹ نفر و در بخش کشاورزی ۲۰۰ نفر آموزش دیده اند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاینات افزود: سال گذشته در رشته‌های خدماتی ۱۵۰ هزار نفر ساعت، در رشته‌های صنعتی ۱۸۷ هزار نفر ساعت، در رشته‌های هنری ۵۶ هزار و ۶۰۰ نفر ساعت و در رشته‌های کشاورزی ۳۸ هزار و ۷۰۰ نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان قاینات عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۱۶ نفر از زندانیان قاینات، آموزش‌های فنی وحرفه ای را فرا گرفته اند.