تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ سند توسعه آموزش کارآفرینی و مهارت های کسب و کار ابلاغ شد

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان با اعلام این خبر گفت: این سند در راستای اجرایی نمودن سند ملی مهارت و دستورالعمل های اجرایی آن آماده و به ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای ابلاغ شد.

وی افزود: دستورالعمل های ایجاد مراکز تخصصی آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب و کار، کارگاه های کارآفرینی مهارت بنیان و برگزاری جشنواره انتخاب مهارت آموختگان کارآفرین برتر از دستورالعمل های اجرایی سند مذکور است.

معاون آموزش سازمان تصریح کرد: ارائه الگوهای کارآفرینی مهارت محور، ارتقای جایگاه مهارت آموختگان کارآفرین در جامعه، حمایت، تشویق و ایجاد انگیزه در مهارت آموختگان برای راه اندازی کسب و کارهای جدید  از اهداف این سند است.

حاتم زاده در ادامه افزود: برنامه هماهنگی و تبادل نظر با دستگاه ها و سازمان های عضو شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی، سایر نهادها و ارگان های ذیربط، مراکز حمایت از تیم های استارتاپی مانند شتاب دهنده ها، مراکز رشد، پارک های علم و فناوری، مراکز و کارخانه های نوآوری از دیگر اهداف سند مذکور است